An. Bal 16th, 2024

Daugeliui namai yra viena svarbiausių erdvių, todėl kiekvienas ją nori turėti kaip įmanoma geresnę. Tikriausiai ne vienas džiaugtųsi, jeigu būtų galima už papildomas išlaidas mokėti kaip įmanoma mažiau. Tikriausiai žiemos sezonu vienos didžiausių išlaidų yra už šildymą. Puiku yra tada, kai už jį netenka mokėti labai daug, o namai yra pakankamai šilti, o jeigu yra atvirkštinė situacija, tai yra nors ir šildoma nemažai, tačiau namuose vis tiek yra pakankamai vėsu, o ir sąskaitos yra didelės. Tačiau tokią problemą tikrai galima išspręsti ir tai gali padėti padaryti sandarumo testai, tad apie tai norime papasakoti kiek daugiau.

Kas yra matuojama, kai yra atliekamas sandarumo testas?

Kad būtų gaunamas kaip įmanoma tikslesnis rezultatas labai svarbu pamatuoti tinkamas vietas. Tad sandarumo testai yra atliekami matuojant:

●  Erdvės plotą ir tūrį, nes reikia žinoti kaip įmanoma tikslesnius duomenis, nes jie yra labai svarbūs, norint atlikti kaip įmanoma tikslesnius skaičiavimus.

●  Oro temperatūra yra viena iš sudedamųjų dalių, kas privalomai turi būti išmatuojama. Todėl ji matuojama tiek erdvėse, tiek išorėje.

●  Oro pokytis parodo, koks sandarus yra pastatas, todėl būtina išmatuoti jo pokyčius per tam tikrą laikotarpį.

Dėl kokių priežasčių sandarumo testas gali būti atliekamas?

Priežastys, dėl kurių gali būti atliekami sandarumo testai gali būti labai skirtingi ir kiekvienas įsivertina, ar tai jam yra reikalinga. Pirmoji gali būti ta, kad yra įsigyjamas naujas butas ar namas ir norima įsitikinti, koks jis yra kokybiškas. Atsakingas pirkėjas tokį testą tikrai pasidarys, nes gauta informacija gali daug ką pasakyti ir galbūt reikės apsigalvoti. Kita priežastis gali būti ta, apie kurią jau užsiminėme šiek tiek anksčiau, tai yra gaunamos didelės sąskaitos už šildymą, o namuose nėra jau taip šilta. Vadinasi, pagaminta energija kažkur dingsta, o tai gali būti nesandarumo požymis. Dar jis gali būti atliekamas prieš šilumos sistemos keitimą, kad būtų visas darbas atliktas kokybiškai.

Kada sandarumo testas gali būti reikalingas?

Sandarumo testai gali būti reikalingi dėl visai skirtingų priežasčių, jos tikrai yra individualios ir kiekvienam skirtingos. Kaip pavyzdys gali būti toks, kad norima parduoti namą. Kuo visi rodikliai bus geresni, tuo aukštesnę kainą bus galima pasiūlyti. Todėl atliekant tokį testą ir parodant, kad namas yra sandarus iš karto bus gaunamas labai didelis pliusas, tad automatiškai tokio namo kaina ir kyla. Kai kurie žmonės tokį sandarumo testą nori pasidaryti dėl savęs, kad matytų trūkumus ir juos galėtų susitvarkyti.

Platesnė informacija Namudiagnostika.lt el.svetainėje.