Kt. Rgs 28th, 2023

Kai kuriems energinio naudingumo  sertifikatas atrodo kaip labai naudingas dalykas, padedantis ateityje sutaupyti, kitiems – formalumas, kuris tik atima nemažai laiko. Tenka pripažinti, jog net ir šiomis dienomis ne visi įvertina energinio naudingumo sertifikavimo naudą ir kai kurie nemano, kad jis gali suteikti naudos. Visgi tai nėra tiesa. Labai daug žmonių ne tik atlieka energinio naudingumo sertifikavimą, bet ir gauna daug naudos iš šio proceso. Vienas iš svarbiausių dalykų – žinant situaciją, ją galima pagerinti. Specialistai ne tik nustatys, kokia yra energinio naudingumo klasė, bet ir suteiks patarimų, kaip ją pagerinti. Tą padarę, ne tik pakelsite klasę, tuo pačiu ir pastato vertę, bet ir sumažinsite sąnaudas. Tad energinio naudingumo sertifikatas tikrai reikalingas. Visgi kai kuriais atvejais jis ne tik reikalingas, bet ir privalomas. Jei ruošiatės parduoti ar nuomoti būstą, tuomet nesvarbu, ar norite atlikti energinio naudingumo sertifikavimą, ar ne, vis tiek turėsite jį atlikti. Privaloma atlikti ir tuomet, kai yra statomas naujas pastatas arba atliekamas kapitalinis remontas.

Kokią klasę turi atitikti pastatas?

Energinio naudingumo klasės yra nuo G iki A++. Dažnai žmonės teiraujasi, kurią klasę turi atitikti jų pastatas? Tai priklauso nuo to, kelintais metais jis buvo pastatytas. Pavyzdžiui, jei namas pastatytas šiais metais, jis turi atitikti A++ klasę. Kuo senesnis namas, tuo žemesnę klasę gali atitikti. Visgi, jeigu norite, galite bet kurį pastatą pagerinti ir tuo pačiu pakelti klasę. Net ir senesnis pastatas gali būti ekonomiškas ir taupus.

Ką daryti, jei gauti rezultatai netenkina?

Gavote energinio naudingumo sertifikatą, tačiau nedžiugina tai, ką matote? Jei norite, kad būstas atitiktų aukštesnę klasę, tuomet galite pasinaudoti specialistų suteiktais patarimais ir pagerinti klasę. Dažniausiai prieš energinio naudingumo sertifikato pridedami ir patarimai, kaip pakelti klasę. Tad jei turite noro ir laiko, galite bet kada pasinaudoti naudingais patarimais ir pagerinti klasę. Tai ne tik padės jums brangiau parduoti būstą, bet ir sumažinsite komunalinius mokesčius.