Tr. Geg 22nd, 2024

Daugeliui žmonių, besiruošiančių naujo namo statyboms ar esamo renovacijai, kyla klausimas, kaip ir kuo uždengti savo namo stogą. Didžioji dalis žmonių stogui kelia aiškius ir konkrečius reikalavimus: nori, kad jis būtų tvirtas, patvarus, ilgaamžis, estetiškas ir nekainuotų itin brangiai. Dažniausiai jie renkasi stogo dangą iš skardos, nes būtent tokio tipo stogo danga rinkoje turi begalę variacijų: gausu skirtingų raštų, modelių ir spalvų. Ir išties, skardinė stogo danga pasižymi itin universaliomis savybėmis, leidžiančiomis sukurti praktiškai bet kokį namo stogą. Apie jos privalumus plačiau galite sužinoti čia: https://www.borga.lt/statybiniai-komponentai/skardine-stogo-danga/

Skardinė stogo danga – kas tai?

Skardinės stogo dangos dažniausiai yra gaminamos profiliuotų lakštų ir plokščių lakštų pavidalu. Jos viena nuo kitos skiriasi gamybos būdu ir atsparumo laipsniu. Dažniausiai perkami stogo lakštai gaminami iš cinkuoto arba alucinku dengto plieno. Alucinkas – tai aliuminio, cinko ir silicio lydinys. Be to, tokia stogo danga yra padengta papildomais specialiais sluoksniais, apsaugančiais plieną nuo korozijos ir mechaninių pažeidimų. Reikia pabrėžti, kad dangos tipas paprastai priklauso nuo skardos gamintojo. Tiek privačių namų, tiek didelių visuomeninių ar komercinių pastatų savininkai renkasi stogą dengti skardomis iš plieno dėl anksčiau minėtų tokios stogo dangos savybių. Ši stogo danga yra plačiai prieinamą, yra įvairiausių spalvų ir lengvai montuojama.

Platus skardos panaudojimas stogams dengti

Lakštinis metalas yra ganėtinai lengva medžiaga, todėl norint ja kloti stogą, nebūtina kurti pernelyg patvarios ir sudėtingos santvaros. Žinote, ką tai reiškia? Reiškia mažesnes stogo statybų išlaidas, nes sunaudojama mažiau medienos stogo santvaroms, todėl ir sumažėja išlaidos. Keičiant seną namo stogą itin dažnai naudojama būtent skarda, nes nereikia stiprinti senų stogo konstrukcijų – santvarų. Skarda gali būti klojama ant bet kokio stogo su nuolydžiu, pradedant nuo paprastų paviršių ir baigiant sudėtingiausiais, pavyzdžiui, su keliais stoglangiais. Tačiau reikia paminėti, kad minimalus pasvirimo kampas yra 4 laipsniai, priklausomai nuo naudojamos medžiagos. Plieniniai stogo lakštai sukuria vientisą ir labai sandarią dangą per visą stogo paviršių. O norėdami dar patvaresnių sprendimų, rinkitės profiliuotas skardas stogui – https://www.borga.lt/statybiniai-komponentai/profiliuota-skarda/skarda-borga-bpe18/.

Plati spalvų gama ir įdomūs skardos raštai

Didžiulis skardinės stogo dangos privalumas – tai platus spalvų pasirinkimas ir įvairių rūšių skardos prieinamumas internetinėse parduotuvėse. Galime rinktis plokščią arba profiliuotą skardą – gofruotą, trapecinę ar metalinę stogo čerpę. Šiandien, naujų technologijų dėka, skardinės stogo dangos galimos įvairiausių spalvų – nuo ​​tradicinių sodriai juodos, it anglies, kaštoninės rudos iki sodriai bordo ar tamsiai žalios spalvų. 

Skardinės stogo dangos ilgaamžiškumas

Lakštinio metalo dangų ilgaamžiškumui pirmiausia įtakos turi naudojamo plieno kokybė. Aukštos kokybės plienas gali sukurti išties patvarių ir ilgaamžių statybinių medžiagų, kurioms nebaisūs jokie išoriniai veiksniai. Daugelis stogų dangų gamintojų savo gaminiams iš plieno suteikia net 50-ies metų garantiją, tad būkite ramūs – įsigiję skardinę stogo dangą iš plieno jūs ne tik sutaupysite dengimo išlaidoms, bet ir nesijaudinsite dėl stogo keitimo ateinančius dešimtmečius. Reikia pabrėžti, kad prižiūrėti tokį stogą vis tiek reikia, tad jo ilgaamžiškumas priklausys dar ir nuo jūsų skiriamo dėmesio stogo būklei.