Tr. Geg 22nd, 2024

Per pastarąjį dešimtmetį oro kokybė tapo pagrindiniu daugelio namų ūkių visame pasaulyje rūpesčiu. Didėjant užterštumo lygiui, didėjant žiedadulkių kiekiui ir siekiant efektyvaus energijos vartojimo, namai sandariau užsandarinami, todėl poreikis palaikyti švarų patalpų orą dar niekada nebuvo toks didelis. Nors tradiciniai oro valytuvai per daugelį metų atliko pagirtiną darbą, naujas oro valymo srities čempionas kelia bangas – oro valytuvai jonizatoriai. Ši naujoviška technologija keičia mūsų požiūrį į patalpų oro kokybę ir siūlo daugybę privalumų, kuriuos turėtų žinoti kiekvienas namų savininkas.

Supraskime i pagrindus: Tradiciniai oro valytuvai ir jonizatoriai.

Tradiciniai oro valytuvai veikia naudodami ventiliatorių ir filtrų sistemą. Ventiliatoriai įsiurbia aplinkinį orą, kuris po to praeina pro vieną ar daugiau filtrų, skirtų kietosioms dalelėms, pavyzdžiui, dulkėms, žiedadulkėms ir kartais net mikrobams, sulaikyti. Dažniausiai naudojamas HEPA (didelio efektyvumo kietųjų dalelių oro) filtras, kuris gali sulaikyti 99,97 % 0,3 mikrono ar didesnio skersmens dalelių.

Kita vertus, oro valytuvai jonizatoriai veikia iš esmės kitokiu principu. Užuot rėmęsi vien fiziniais filtrais, jie į orą išleidžia neigiamai įkrautus jonus. Šie jonai prisijungia prie ore esančių dalelių, kurios dažniausiai yra teigiamai įkrautos. Prisijungusios šios dalelės tampa sunkesnės ir nukrenta ant žemės arba yra įtraukiamos atgal į jonizatorių ir sulaikomos ant surinkimo plokštelės. Tai reiškia, kad jonizatoriai veiksmingai pašalina daleles iš oro ir nereikia nuolat keisti filtrų.

Jonizacijos mokslinis pagrindas

Iš esmės jonizacija yra natūralus procesas. Ar kada nors jautėtės žvalesni po perkūnijos arba prie krioklio? Taip yra todėl, kad dėl šių gamtos reiškinių susidaro daug neigiamų jonų, kurie gali turėti teigiamą poveikį mūsų nuotaikai ir sveikatai.

Oro valytuve jonizatoriuje šis procesas panaudojamas ir optimizuojamas patalpoms. Prietaisas, naudodamas aukštą įtampą, gamina elektronus, kurie prisijungia prie oro molekulių, paversdami jas neigiamais jonais. Kai šie jonai susiduria su tokiais teršalais kaip dulkės, dūmai ar žiedadulkės, jie neutralizuoja krūvį, todėl dalelės tampa sunkesnės ir lengviau pašalinamos iš oro.

Tikri atsiliepimai apie sveikatos pagerėjimą po naudojimo

Jurgita, 35 metų motina iš Klaipėdos, dalijasi savo patirtimi: „Mano sūnus kiekvieną rytą pabusdavo nuo čiaudulio ir paraudusių akių. Manėme, kad tai tik sezoninė alergija. Tačiau per savaitę jo kambaryje pradėjus naudoti oro valytuvą jonizatorių, simptomai smarkiai sumažėjo. Dabar jis atsibunda žvalus, o mes taip pat, nes žinome, kad kvėpuoja švaresniu oru.”

Panašiai pastebi ir Kaune gyvenantis naminių gyvūnėlių savininkas Tomas: „Mažame bute gyvenant dviems katėms, kailis ir pleiskanos visada kėlė rūpesčių. Tradiciniai oro valytuvai padėjo, bet tik perėję prie jonizatoriaus tikrai pajutome skirtumą. Ne tik oras tapo gaivesnis, bet ir aš, ir mano partneris pastebėjome, kad sumažėjo alergijos simptomų.”

Drekintuvai.lt pasirūpina, kad žmonės išsirinktų tinkamiausią namų įranga jiems, teikia nemokamas konsultacijas telefonu, internetu ir fizinėse parduotuvėse.

Privalumai, palyginti su tradiciniais oro valytuvais

·        Mažai priežiūros: Oro valytuvai jonizatoriai nesinaudoja filtrais, kuriuos reikia periodiškai keisti. Nors juose gali būti kolektorių plokštelių, kurias reikia retkarčiais valyti, bendra priežiūra yra gerokai mažesnė nei tradicinių įrenginių.

·        Tylus veikimas: Kadangi jonizatoriai nėra labai priklausomi nuo ventiliatorių, jie paprastai veikia tyliau, todėl idealiai tinka miegamiesiems ar darbo vietoms.

·        Efektyviai šalina smulkias daleles: Jonizatoriai gali pašalinti net mažiausias ore esančias daleles, dažnai mažesnes, nei sugeba sulaikyti dauguma HEPA filtrų. Tai apima kai kuriuos virusus, dūmų daleles ir itin smulkias dulkes.

 Jonizatoriai paprastai naudoja mažiau elektros energijos, todėl yra efektyvesni ir ekologiškesni.

Šiuolaikiniame pasaulyje, kuriame mūsų namai yra mūsų šventovės, užtikrinti, kad oras, kuriuo kvėpuojame, būtų aukščiausios kokybės, daugeliui tapo prioritetu. Oro valytuvai jonizatoriai, pasižymintys naujoviškomis technologijomis, siūlo ne tik veiksmingą, bet ir ilgainiui tvarų sprendimą. Kadangi vis daugiau namų savininkų patiria naudą, akivaizdu, kad jonizuojančiųjų oro valytuvų era iš tiesų atėjo, sukeldama revoliuciją švaraus oro namuose srityje.