Pn. Bir 21st, 2024

Savo kasdienybės nebeįsivaizduojame be elektronikos prietaisų, kurie mums itin palengvina mūsų gyvenimą, atliekant įvairias užduotis, ar buities darbus. Tačiau net ir patys geriausi, kokybiškiausi prietaisai gali sugesti nebepataisomai. Tokiu atveju, dažnas mūsų vis dar nežino kaip teisingai pasirūpinti nebenaudojamais elektronikos prietaisais.

Elektronikos atliekos tampa vis didėjančia problema šiuolaikiniame pasaulyje ir dėl gana greito technologijų tobulėjimo. Vis dažniau siekiame atsinaujinti turimus prietaisus, o tai taip pat skatina didėjantį elektronikos atliekų kiekį. Tai tampa tikru iššūkiu ne tik mūsų sveikatai, bet ir mūsų planetai. Šiandien elektronikos prietaisai vis dar nėra tinkamai rūšiuojami. Žmonės dažnai nebetinkamus naudoti prietaisus laiko namuose, sandėliukuose, ar kitose tam netinkamose vietose.

Elektronikos atliekų rūšiavimas

Jeigu pastebėjote, jog savo namuose turite nebenaudojamų elektronikos prietaisų, nerekomenduojama jais iš karto atsikratyti. Pirmiausia apžiūrėkite prietaisą ir patikrinkite, galbūt jis vis dar puikiai veikia ir dar galėsite panaudoti jį ateityje. Vis dėlto, jeigu nusprendėte, jog net ir veikiantis prietaisas jums yra nebereikalingas, ar nusprendėte jį pakeisti nauju, neskubėkite jo mesti. Galbūt galėsite prietaisą parduoti, arba atiduoti tiems, kurių namuose jis tikrai bus naudojamas.

Nebepataisomi ir niekam nebereikalingi elektronikos prietaisai yra specifinės atliekos, kuriomis turi būti tinkamai pasirūpinta. Nelaikykite šių prietaisų namuose ir neišmeskite jų į tam nepritaikytus buitinių atliekų konteinerius. Šioms atliekoms rūšiuoti yra skirti specialūs konteineriai, kuriuos galima rasti prekybos centruose, parduotuvėse, strategiškai patogiose viešose vietose.

Jeigu nebenaudojamas elektronikos prietaisas yra stambiagabaritis, jį būtina išvežti į specialias atliekų surinkimo aikšteles. Jeigu patys to padaryti neturite galimybės, Lietuvoje yra veikiančios organizacijos, kurios visa tai padarys už jus. Nemokamas elektronikos surinkimas yra itin patogi paslauga. Jums tereikės pasirinkti jums labiausiai tinkančią organizaciją, susitarti dėl patogiausio laiko ir jums nebereikalingas elektronikos prietaisas nemokamai, patogiai bei saugiai bus išvežtas iš jūsų namų.

Tinkamas elektronikos atliekų rūšiavimas yra mūsų visų atsakomybė. Tik mes patys, veikdami sąmoningai, galėsime sumažinti neigiamą taršos poveikį mūsų planetai. Ne tik rūšiuokime, bet ir vartokime atsakingai.