An. Kov 5th, 2024

Jeigu savarankiškai atliekate smulkius remontus savo automobilyje, greičiausiai jau susidūrėte su padidėjusiomis automobilio dalys kainomis. Tačiau rinkoje yra alternatyvų, pavyzdžiui, naudotos automobilių dalys, kurios gali padėti sutaupyti pinigus remontui. Tačiau kyla klausimas – ar verta investuoti į naudotas dalis, ar geriau rinktis naujas? Šiame straipsnyje išsiaiškinsime, kodėl ir kada turėtumėte pasirinkti naudotas automobilių dalis.

Ką reikia apie tai žinoti?

Naudotos automobilių dalys gali būti tikrai geras pasirinkimas, tik priklausomai nuo jų kokybės. Kiekvienas autoservisas ar dalių parduotuvė turi skirtingas rekomendacijas dėl naudotų dalių kokybės. Kai kurie automobilių mechanikai teigia, kad taupydami galite nusipirkti prastai veikiančių dalių, kurių reikėtų keisti anksčiau. Taigi, vertėtų įsitikinti, kad renkates dalis iš patikimų tiekėjų, kilusių iš geros kokybės automobilių ir tikrinti jų būklę prieš jas pirkdami bei įdiegdami į automobilį. El.parduotuvėse Srotas24.lt ir Srots.lv rasite kokybiškų auto dalių gera kaina.  

Jeigu naudoti vien kokybiškas naudotas dalis, galite sutaupyti iki 50% kainos lyginant su naujomis dalimis, o juolab su dalimis iš gamintojo. Pavyzdžiui, šviesos žibintai, kėbulo dalys, ratlankiai, gali būti naudojami besilaikant rekomendacijoms ir atsargiai patikrinus, ar jie be pažeidimų. Be abejonės, yra tam tikrų pavojų ir nepatikimų tiekėjų, todėl verta pasiklausti patyrusius mechanikus ar klientus ir patikrinti kokybę.

Gali užtrukti paieškos

Naudotos dalys tinka tam tikroms automobilių markėms ir modeliams, todėl ne visuomet pavyksta susirasti reikiamą dalį. Todėl būtina turėti daugiau laiko reikalingai daliai rasti. Verta apsilankyti specializuotose dalių parduotuvėse – jose galite rasti reikiamą dalį greičiau, o specialistai padės ją pasirinkti. Laimei, internete galite rasti patogių dalių paieškų sistemų kuriose paieška yra vykdoma pagal kodą. O nusipirkus netinkamą dalį, galima ją grąžinti ir atgauti pinigus.

Svarbu suprasti, kad naudotos automobilių dalys yra puiki alternatyva, jei norite sutaupyti pinigų. Tačiau reikia žinoti, kad galite susidurti su šiokia, tokia rizika. Patariame vengti pirkti iš neaiškių pardavėjų „Facebook” grupėse, galite gauti nekokybišką dalį, kurios negalėsite pakeisti. Arba dar blogiau, negausite nei pinigų, nei prekės apskritai.

Apibendrinant galima pasakyti, kad naudotų automobilių dalių pirkimas gali būti ekonomiškas transporto priemonės remonto būdas. Tačiau turite žinoti apie riziką ir įsitikinti, kad perkate tik kokybiškas dalis iš patikimo tiekėjo. Atsižvelgiant į jūsų saugumą ir remonto išlaidas, investuoti į naudotas automobilio dalis gali būti verta.