Pr. Gru 9th, 2024

Mūsų šalyje vis labiau populiarėja elektriniai ir hibridiniai automobiliai. Bet įkrovimo stotelių tinklas yra nepalyginamai retesnis nei tradicinių degalinių tinklas. Vien to pakanka, kad būtų verta įsigyti įkroviklį, kuris įgalintų efektyvų ir saugų maitinimą iš namų elektros sistemos. Tačiau didelę reikšmę turi ir ekonominis aspektas. Naudodami elektrą iš buitinio kištukinio lizdo elektromobilį galime „papildyti“ kur kas pigiau nei stotelėje esančioje mieste.

Nors namų elektromobilių įkrovimo stotelės turi tam tikrų apribojimų ir sunku jas palyginti su vadinamomis greito įkrovimo stotelėmis, tačiau tinkamai parinktos konkrečiam automobilio modeliui, taip pat mūsų elektros instaliacijos specifika ir galimybės veiks labai gerai.

Renkantis įkrovimo stotelės galią, turime atsižvelgti į bent tris veiksnius.

Pirmasis yra kintamosios srovės galia, kurią gali atimti mūsų automobilyje įmontuota įkrovimo sistema. Jei tai, pavyzdžiui, 11 kW, tai įsigiję 22 kW įkrovimo stotelę galėsime išnaudoti tik 50% jos galios. Tačiau reikia pastebėti, kad tokia galingesnė stotis veiks pilnai tinkamai, akumuliatoriams pavojus negresia.

Antras klausimas – tinklo prijungimo galia, esamas paskirstytos galios panaudojimo laipsnis name ir įrengimo techninė būklė. Jei mūsų energijos paskirstymas yra nedidelis ir jau didžiąja dalimi yra užimtas pastate veikiančios įrangos, didelio galingumo automobilinio įkroviklio naudojimas bet kuriuo atveju gali būti praktiškai neįmanomas. Žinoma, įkrovimo stotelė pasirūpins, kad įrenginys nebūtų perkrautas. Tačiau ši laisvos galios trūkumo problema jos neišspręs. Tada reikės patikrinti, ar įmanoma padidinti galios paskirstymą. Čia taip pat svarbi prijungimo ir elektros linijos, prijungtos prie pastato, būklė ir tipas

Taip pat reikia atsižvelgti į tai, kaip buvo atlikta elektros instaliacija pastate, kokiai srovės apkrovai yra pritaikyti laidai ir apsaugos. Nes net ir turint pakankamai tvirtą jungtį tolimesnę instaliacijos dalį ne visada pavyksta saugiai apkrauti didele srove. Todėl pasitarkite su elektriku, kokios galios ir srovės vertės bus saugios. Arba ką galima pakeisti norint jį padidinti.

Kur rasti tinkamą įmonę, kuri montuoja įkroviklius elektromobiliams?

Geriausia naudoti įkroviklio gamintojo arba pardavėjo rekomenduojamą montuotoją. Patyrę pardavėjai pasakys, kokį įkroviklį pasirinkti, o dažnai rekomenduoja montuotoją, turintį patirties su konkrečiu gaminiu.