An. Bal 16th, 2024

Kartą vienas pažįstamas paklausė – kada geriausiai steigti įmonę – rudenį ar pavasarį. Tai buvo seniai, gal prieš dešimtmetį. Tada atsakymas buvo gana diplomatiškas – kuo greičiau, tuo geriau. Jis įsteigė įmonę gruodžio mėnesį. Nuo to laiko nebebendravome. Gal supyko dėl šio patarimo?.. 😉 

Dabar pasikalbėjome su Justicija.eu specialistais, kurie atskleidė paslaptį: labiausiai apsimoka steigti įmonę žiemą – sausio, vasario mėnesiais arba anksti pavasarį – kovą arba balandį. Paaiškinimas kiek suglumino. Apie tai realiai niekas nėra net pagalvojęs… Bet apie viską iš pradžių.

Įmonės steigimo procesas trunka savaitę

Naujos įmonės steigimas, nesvarbu, ar tai UAB, MB ar VšĮ, užtrunka apie savaitę. Viskas priklauso nuo trijų dalykų:

  1. Steigimui reikalingų dokumentų;
  2. „Registrų centro“ darbo apkrovų;
  3. Steigėjo profesionalumo ir patirties.

Jei steigėjai patyrę ir dirba profesionaliai, jie pasirūpins didžiąja dauguma steigimui reikalingų dokumentų, liks tik pasirašyti el. parašu ir viskas. Toliau jau dirba „Registrų centras“. Nereiktų pamiršti, kad gali reikėti papildomų dokumentų tam tikrais atvejais. Justicija.eu teikia profesionalias įmonių steigimo paslaugas – kviečiame apsilankyti jų puslapyje!

Pavyzdžiui, leidimo steigti įmonę tėvų, giminaičių namuose ar nuomojamame bute. Leidimo steigti įmonę bankui įkeistose patalpose ir t.t. Dėl šios priežasties visada pravartu pasikonsultuoti su steigėjais, kad šie patartų, kaip geriau sutvarkyti visus reikalingus dokumentus, kad steigimo procesas būtų paprastas ir sklandus.

Kas po steigimo?

Įdomu tai, kas vyksta po įmonės steigimo. Jums reikia atsidaryti atsiskaitomąją sąskaitą banke ir susirasti buhalterinių paslaugų tiekėją. Tikėtina, kad tai bus tie patys profesionalai, kurie steigia įmonę, nes… tai apsimoka labiau. Niekam ne paslaptis, kad jaunas verslas gauna įvairių privilegijų. Viena jų yra specialūs buhalterinės apskaitos paslaugų pasiūlymai. Jų esmė paprasta – pasirašę naują sutartį, klientai gauna 3 mėnesius paslaugų nemokamai arba kitokių lengvatų. Paprastai yra sąlyga, kad tos lengvatos įgyvendinamos tais pačiais metais.

Čia ir paaiškėja, kodėl profesionalai rekomenduoja įmonę steigti anksti pavasarį. Taip pažadėtos lengvatos niekur nedingsta. Patys pagalvokite. Jei įmonę įsteigėte gruodį, tai iki naujų metų (finansinių – jie Lietuvoje prasideda sausio 1 dieną) lieka labai nedaug laiko. Per tą laiką negausite visų žadėtų nuolaidų.

Kitas svarbus momentas – metinis pelno ir nuostolių balansas bei ataskaita. Ši paslauga yra vienkartinė. ą atlieka buhalteriai sausio, vasario mėnesiais. Už tai išrašoma gana nemaža sąskaita. Jei įmonę steigiate metų pabaigoje, netrukus gausite sąskaitą ne už kasdienes paslaugas, bet kur kas didesnę už metinių ataskaitų paruošimą. Nesvarbu, kad tais metais realiai įmonė veikė tik mėnesį. VMI reikia matyti bet kokius skaičius.

Jaunas verslas siekia sutaupyti, todėl elkitės apdairiai ir įmones steikite metų pradžioje. Įmonių steigimas ir buhalterinės paslaugos kiekvieną mėnesį gali sutaupyti nemažai pinigų.