Kt. Lie 18th, 2024

Tapetai namuose padeda sukurti jaukumą, kartais net išskirtinį sienų dizainą, savitą aplinką. Pavyzdžiui, modernumo mėgėjai renkasi kontrastingų spalvų arba geometrinėmis figūromis išmargintus tapetus. Ieškantys jaukumo namų aplinkoje renkasi švelnių spalvų tapetus. O prabangią aplinką namuose padeda sukurti medžiaginiai arba šilką imituojantys tapetai.

Kokios yra tapetų rūšys, kurie iš jų populiariausi?

Tapetai sienoms būna kelių rūšių. Tarp jų – popieriniai, viniliniai, stiklo pluošto vieno ar dviejų sluoksnių. Dar yra žinomi neaustos tekstilės, viskozės, augalinio pluošto tapetai. Populiariausi ir tuo pačiu ekologiškiausi yra popieriniai tapetai, nes jie gerai praleidžia drėgmę, todėl jais klijuotos sienos nepelija. Tačiau jie greičiau dėvisi, todėl žmonės dažnai renkasi vinilinius tapetus, nes jie yra patvaresni, ilgaamžiškesni, neblunka nuo saulės, juos galima ne tik plauti, bet ir dažyti. Bet jų nepatariama klijuoti drėgnose patalpose.

Kuo pasižymi stiklo pluošto tapetai?

Šios rūšies tapetai yra gaminami iš stiklo pluošto gijų. Tie tapetai, kurie yra dviejų sluoksnių, yra sudaryti iš popieriaus ir stiklo pluošto. Stiklo pluošto tapetus mėgsta dėl jų faktūros ir todėl, kad juos galima dažyti. Be to, šios rūšies tapetai yra labai tvirti ir visiškai nebijo drėgmės, juos galima dažyti kelis kartus. Specialistai pataria šiuos tapetus naudoti, kai namų sienos yra nelygios, prastai nutinkuotos, todėl matosi betono plokštes jungiančios vietos, nes jie tokius sienų defektus kuo puikiausiai paslepia.

Kas yra žinoma apie tekstilinius tapetus?

Tekstiliniai tapetai yra gaminami iš medvilnės, viskozės, šilko ir kitų natūralių medžiagų. Šių tapetų natūralūs audiniai yra maišomi su sintetiniu pluoštu, todėl jų viršutiniame sluoksnyje yra natūrali medžiaga, o apatiniame – sintetinis pluoštas. Šios rūšies tapetai namų aplinkoje padeda sukurti prabangos įspūdį. Tačiau jiems reikalinga išskirtinė priežiūra, nes jie neatlaiko mechaninių pažeidimų, saulės spindulių ir drėgmės poveikio.

Kaip pasirinkti pačias tinkamiausias tapetų spalvas ir raštus?

Dizaino specialistai siūlo mažose patalpose naudoti ramesnių, šviesesnių spalvų ir smulkaus rašto nekontrastingus tapetus. Jei kambario lubos yra žemos, tada patariama vengti horizontalių linijų, verčiau rinktis vertikalias linijas, kurios vizualiai padidins sienų aukštį. Mažai šviesos gaunančiuose kambariuose reikalingi šviesūs tapetai, o ryškiaspalviai tapetai tiks gausiai saulės spindulių gaunančiose patalpose.