An. Kov 5th, 2024

Būdami kačių šeimininkai, mes visi dieviname savo kailinius draugus, tačiau vienas jų elgesys gali būti ypač varginantis – tai įprotis draskytis. Tačiau užuot slopinę šį natūralų instinktą, galime nukreipti jį į teigiamą išeitį – draskyklę. Šiame straipsnyje bus nagrinėjamos draskyklės katėms. Kaip tinkamai pasirinkti ir pasidalinsime keliais praktiškais patarimais.

Natūralių katės instinktų supratimas

Katės yra įgimtos draskytis, ir tai joms atlieka keletą svarbių funkcijų. Pirma, tai padeda joms palaikyti nagų sveikatą, nes pašalina išorinį senų nagų sluoksnį. Antra, draskydamosis katės gali žymėti savo teritoriją tiek vizualiai, tiek per kvapų liaukas, esančias letenose. Suprasdami šiuos instinktus, galime geriau patenkinti jų poreikius ir pasiūlyti tinkamą draskymo sprendimą.

Draskyklių tipai

Yra daugybė įvairių draskyklių, atitinkančių jūsų katės pageidavimus. Populiarūs vertikalūs draskyklės stulpeliai, kurie leidžia katėms draskymosi metu ištiesti visą kūną. Horizontalios draskyklės idealiai tinka katėms, kurios mėgsta draskytis gulėdamos. Sizalio virvių draskymo stulpeliai yra patvarūs ir suteikia katėms malonią tekstūrą, kuria jos gali draskytis.

Tinkamo draskymo stovo pasirinkimas

Norėdami užtikrinti, kad jūsų katė naudotųsi draskymo stoveliu, atsižvelkite į jos pageidavimus. Kai kurios katės mėgsta aukštesnius, kitos – žemesnius stulpelius. Labai svarbu stabilumas, nes katės gali vengti svyruojančių stulpelių. Be to, norint, kad draskyklė būtų veiksminga, būtina ją pastatyti matomoje vietoje, kur katė praleidžia laiką. Platų tinkamų draskymo stovų pasirinkimą galite rasti Bonideco el.parduotuvėje.

Katės mokymas naudotis draskykle

Išmokykite katę naudotis draskykle, naudodami teigiamą pastiprinimą. Skatinkite katę naudotis draskykle naudodami skanėstus ir pagyrimus. Jei katė vis tiek drasko nepageidaujamus paviršius, švelniai, bet nuosekliai nukreipkite jos elgesį.

Norėdami apsaugoti savo baldus, pasirūpinkite įvairiais draskymo paviršiais. Tose vietose, į kurias norite neleisti draskytis, naudokite atbaidymo priemones ir reguliariai kirpkite katės nagus, kad sumažintumėte žalą.

Ką papildomai privalote žinoti?

Jei jūsų katė ignoruoja draskyklę arba mieliau renkasi baldus, nesijaudinkite. Šioms problemoms spręsti yra sprendimų, o svarbiausia – kantrybė. Be to, jei jūsų katė ima pernelyg daug draskytis, būtina ištirti galimas pagrindines problemas.

  • Kad draskymo stovas būtų geriausios būklės, reguliariai jį valykite ir apžiūrėkite, ar nėra susidėvėjęs. Nedelsdami pakeiskite susidėvėjusias dalis, kad jis išliktų patrauklus jūsų katei.
  • Kačiukams skirkite mažesnius ir žemesnius draskymo stulpelius, kurie būtų lengvai pasiekiami. Vyresnėms katėms parinkite tvirtus ir patogius variantus. Jei jūsų katė turi fizinių apribojimų, rinkitės minkštesnes medžiagas, kuriomis vis tiek malonu draskytis.
  • Kačių žaisliukai – dar vienas būdas išlaikyti kates laimingas ir sveikas. Čiulptukai gali būti naudojami kaip katės protinė stimuliacija, padedanti jai deginti energiją. Kačių erzinimo žaislų būna įvairių formų ir dydžių, įskaitant plunksnas, peles, lazerius ir kt. Jie taip pat padeda stiprinti jūsų ir katės ryšį – tai svarbi katės laimės ir sveikatos išsaugojimo dalis.

Jeigu turite pastebėjimų ar patarimų, kuriais galite pasidalyti, palikite komentarą žemiau. Ačiū, kad skaitote. Plačiau – Bonideco.comdarbe el.parduotuvės puslapyje.