Kt. Lie 18th, 2024

Norite išlaikyti vairavimo egzaminą ir jaučiate nedidelį nerimą. Nesijaudinkite – tinkamai pasiruošę galite būti tikri, kad egzaminą išlaikysite nesunkiai. Pateikiame keletą patarimų, kurie padės jums pasiruošti didžiajai dienai.

Stebuklingos piliulės čia nėra..

Svarbu skirti sau pakankamai laiko pasiruošti vairavimo egzaminui. Stropiai lankykite visus vairavimo kursus ir pamokas vairavimo mokykloje. Tai padės labiau pasitikėkite savimi taip pat įsitikinkite, kad gerai išmanote kelių eismo taisykles. Tam yra vairavimo kursai.

Geriausias būdas pasirengti vairavimo egzaminui – dažnai praktikuotis. Būtinai vairuokite įvairiose vietovėse, kad susipažintumėte su skirtingais keliais ir eismo sąlygomis. Tai padės jums jaustis užtikrintai, kai ateis laikas laikyti egzaminą. Be to, svarbu atkreipti dėmesį į kitus vairuotojus kelyje ir sekti jų pavyzdžiu – tai padės įsitikinti, kad žinote, ko kiti vairuotojai tikisi iš jūsų vairuojant viešuosiuose keliuose.

Žinokite, ko tikėtis – prieš laikant vairavimo egzaminą svarbu suprasti, ko iš jūsų tikimasi jo metu. Turėtumėte įsitikinti, kad žinote visas taisykles ar įstatymus, susijusius su vairavimu jūsų vietovėje, kad pačią egzamino dieną nekiltų netikėtumų. Be to, svarbu žinoti, kokius dokumentus reikia pateikti prieš laikant egzaminą, taip pat apie visus mokesčius, susijusius su paties egzamino laikymu.

Praktika, praktika ir dar kartą praktika..

Reikia suprasti, jog visi esame skirtingų gabumų. Gali būti, kad prieš laikant testą jums reikės daugiau praktikos nei kitiems, tačiau tai jūsų neatbaidys. Visada nepamirškite kad visada galite perlaikyti testą, jei neišlaikėte iš pirmo karto. Tad baimes galima įveikti tik daug praktikuojant ir dirbant psichologiškai su savimi.

Dažniausiai daromos jaunų vairuotojų klaidos egzamine

Dažniausios klaidos, daromos per vairavimo egzaminą, yra nesilaikymas tinkamoje eismo juostoje, netinkamas veidrodėlių naudojimas, greičio viršijimas, išsiblaškymas, nesilaikydami reikiamų kelio ženklų ir ženklinimo priemonių ir neduodami kelio kitiems vairuotojams.

Jaunieji vairuotojai dažnai nervinasi per egzaminą, todėl svarbu sutelkite dėmesį į kelią, išlikite ramūs ir stenkitės pasitikėti savo vairavimo įgūdžiais. Būkite susikaupę ir prisiminkite kelių eismo taisykles – tai padės susitvarkyti.

Straipsnis parengtas pagal Vairavimo mokykla Vilniuje rekomendacijas.