Graži šypsena – tai ne tik patrauklus išorinis bruožas, bet ir sveikatos bei pasitikėjimo savimi simbolis. Neretai šypsena laikoma ir žmogaus vizitine kortele. Šiuolaikinė odontologija siūlo įvairias procedūras, padedančias sukurti tobulą šypseną, tokias kaip, estetinis plombavimas, dantų tiesinimas, dantų laminatės bei balinimo procedūros. Visi šie būdai leidžia koreguoti šypseną, kad ji atrodytų natūraliai ir harmoningai.
Estetinis dantų plombavimas – kada pasirinkti?
Estetinis plombavimas – tai procedūra, kurios metu dantų pažeidimai ar nelygumai koreguojami naudojant specialias medžiagas, kad būtų atkurtas natūralus danties grožis ir funkcionalumas. Ši procedūra ypač naudinga tais atvejais, kai dantys turi spalvos pakitimų, įskilimų, kai nudyla dantų kraštai ir reikia atstatyti natūralią dantų formą. Estetinis plombavimas ne tik atkuria danties struktūrą, bet ir leidžia sukurti natūralią ir estetišką šypseną.
Dantų balinimas
Dantų balinimo procedūros skirtos pašviesinti natūralią dantų spalvą ir atkurti jų spindesį, kuris gali būti prarastas dėl įvairių priežasčių, tokių kaip kavos, arbatos, tabako ar tam tikrų, dažančių maisto produktų vartojimo. O ir su amžiumi dantys gali įgauti gelsvą ar pilkšvą atspalvį. Dantų balinimas tampa reikalingas, kai norima atnaujinti dantų estetinį vaizdą, sukurti ryškesnę ir jaunatviškesnę šypseną.
Kada reikia dantų tiesinimo?
Dantų tiesinimas padeda ištaisyti dantų išsidėstymo nelygumus, kurie gali ne tik paveikti šypsenos estetiką, bet ir sukelti rimtesnių burnos sveikatos problemų, tokių kaip netaisyklingas sąkandis, dantų dilimas ar kt. Taip pat gali būti sunku valyti tarpdančius, o tuomet dėl netinkamos higienos galima susidurti ir su rimtesnėmis problemomis. Tiesinimas tampa reikalingas, kai dantys yra susigrūdę, kreivi arba netaisyklingai išsidėstę, kas gali trukdyti tinkamai kramtyti ir netgi sukelti skausmus. Šiuolaikinė odontologija siūlo įvairius dantų tiesinimo metodus – nuo tradicinių breketų, kuriuos dažnai renkasi jaunesni pacientai, iki dantų tiesinimo kapomis, kurios yra beveik nematomos ir ypač tinka suaugusiems, norintiems diskretiško ir patogaus sprendimo.
Dantų laminatės: kas tai yra ir kaip jos veikia?
Dantų laminatės – tai plonos, iš keramikos arba kompozitinių medžiagų pagamintos plokštelės, kurios tvirtinamos ant dantų paviršiaus. Laminatės skirtos koreguoti dantų formą, dydį ir spalvą, siekiant sukurti estetinę išvaizdą. Jos pasižymi patvarumu ir atsparumu nusidėvėjimui. Dantų laminatės dažniausiai naudojamos estetinėms problemoms spręsti, kai reikia užmaskuoti dėmes, skilimus ar kitus defektus. Dantų laminačių kaina klinikoje priklauso nuo pasirinktų laminačių tipo bei atkuriamų dantų kiekio.
Kaip vyksta dantų atkūrimas laminatėmis?
Dantų atkūrimas laminatėmis susideda iš kelių etapų:
- Konsultacija ir planavimas. Pirmojo vizito metu odontologas įvertina paciento dantų būklę, formą ir esamas problemas. Kartu su pacientu aptariami lūkesčiai ir galimi rezultatai.
- Dantų paruošimas. Prieš tvirtinant laminates, dantų paviršius yra lengvai nušlifuojamas. Tai užtikrina tinkamą sukibimą.
- Atspaudų ėmimas. Imamu dantų atspaudai, kurių reikia individualių laminačių gamybai.
- Laminačių tvirtinimas. Laminatės pritvirtinamos ant dantų naudojant specialius klijus. Klijams sukietėjus laminatės tvirtai susijungia su dantų paviršiumi ir vizualiai atrodo kaip natūralūs dantys.
Ar laminatės tinka kiekvienam?
Laminatės labiausiai tinka tiems, kuriems reikalingi dantų estetiniai pokyčiai dėl dantų nusidėvėjimo, nelygumų, dėmių ar spalvos pokyčių. Tačiau laminatės gali netikti tiems, kurie serga periodonto ligomis arba kenčia nuo bruksizmo (dantų griežimo), nes tai gali paveikti laminačių tvirtumą ir ilgaamžiškumą. Be to, laminatės netiks jei reikia ortodontinio gydymo. Taigi, prieš pradedant dantų atkūrimo laminatėmis procesą, odontologas įvertina dantų ir dantenų būklę bei nusprendžia, ar laminatės yra tinkamiausias sprendimas jums.
Kaip prižiūrėti dantų laminates?
Norint, kad dantų laminatės išliktų gražios ir funkcionalios ilgą laiką, be abejonės, būtina tinkama jų priežiūra. Svarbiausia kasdien valytis dantis dantų šepetėliu ir naudoti dantų siūlą, kad išvengti apnašų kaupimosi net ir sunkiausiai prieinamose vietose. Taip pat svarbūs ir reguliarūs vizitai pas odontologą. Na ir žinoma, siekiant išvengti laminačių skilimo ar įtrūkimų, rekomenduojama vengti kietų maisto produktų kramtymo bei nenaudoti dantų kaip „įrankio“ (pavyzdžiui, pakuočių atidarymui). Tinkama priežiūra užtikrins, kad dantų laminatės atrodys nepriekaištingai ilgus metus.