An. Bal 16th, 2024

Šunų šampūnai ir kondicionieriai yra svarbūs produktai augintinio maudymosi rutinoje. Pagrindinė jų paskirtis – purvo ir nemalonaus kvapo pašalinimas bei kailio puoselėjimas. Tinkamai parinktos, kokybiškos kosmetikos priemonės padeda šunims turėti sveiką odą ir kailį. Šampūnai ir kondicionieriai šunims skirstomi pagal savybes arba atliekamą funkciją.

Specialūs šampūnai šunims

Šunų maudymas yra reguliari augintinio priežiūros procedūra. Labai svarbu augintiniui parūpinti specialiai jam skirtas kosmetikos priemones. Žmonėms skirti šampūnai šunims netinka dėl ženklaus odos pH skirtumo. Jie gali turėti ingredientų, kurie yra pavojingi šunims. Be to, šuns oda yra daug jautresnė nei žmogaus, turi mažiau sluoksnių. Šampūnai šunims yra gaminami specialiai. Gamybos metu atsižvelgiama į šių gyvūnų odos ir kailio specifiką.

Kondicionieriai šunims

Šuns kailis dar labiau blizga ir tampa sveikesnis naudojant atitinkamą kondicionierių. Kondicionieriai šunims naudojami po šampūno. Kondicionierius puikiai papildo šampūno veikimą. Ši priemonė ypač tinka veltis linkusiam šuns kailiui arba ilgaplaukiams šunims. Kondicionieriai šunims suteikia kailiui žvilgesio, palengvina plaukų iššukavimą. Svarbu pasirinkti tinkamo šio tipo priemonę, kuri atitiktų augintinio kailio struktūrą.

Švari sudėtis

Rekomenduojama šunims naudoti šampūnus ir kondicionierius, kurie pagaminti iš natūralių ingredientų. Patariama vengti produktų, kurių sudėtyje yra žalingų cheminių medžiagų ar stiprių kvapų, kurie gali sukelti alergiją ar odos dirginimą. Šampūnai ir kondicionieriai šunims neturi sukelti augintiniams sveikatos problemų.

Kailio tipas

Ilgaplaukių ir trumpaplaukių šunų maudynės bei kailio priežiūra reikalauja laiko ir kruopščiai parinktų priemonių. Šampūnai ir kondicionieriai šunims pagal kailio tipą palengvina šią užduotį. Rekomenduojama įsigyti specialias kailį puoselėjančias priemones šunims.

Šampūnai ir kondicionieriai šunims pagal odos būklę

Dažnai šunys susiduria su odos problemomis. Šiuo atveju į pagalbą skuba priemonės alergiškiems augintiniams. Šio tipo šampūnai ir kondicionieriai šunims praturtinti ingredientais, kurie drėkina ir raminą odą: alavijai, ramunėlės.

Šampūnai šunims nuo parazitų

Specializuotose gyvūnų priežiūros parduotuvėse galima įsigyti antiparazitinių šampūnų. Šie specialūs šampūnai naikina šuns kailyje įsiveisusius parazitus: utėles, blusas, erkes. Antiparazitiniai šampūnai šunims švariai išplauna augintinio kailį ir padeda atbaidyti bei atsikratyti įvairių parazitų.

Šunų maudymas yra atsakinga augintinio priežiūros dalis. Gyvūno kailis atlieka svarbią apsauginę funkciją, todėl juo būtina deramai pasirūpinti. Šampūnai ir kondicionieriai šunims yra puiki higienos priemonė. Svarbu atsakingai pasirinkti kokybiškus ir saugius produktus. Šampūnai ir kondicionieriai šunims padeda augintiniui išlaikyti sveiką ir švarų kailį bei odą.