Tr. Geg 22nd, 2024

Juodkalnija – tai Balkanų pusiasalio šalis, kuri yra skalaujama krištolo skaidrumo Adrijos jūros. Atvykę čia, rasite didingus kalnus, vaizdingus kanjonus, gražius nacionalinius parkus, saulėtus kurortus ir žavius pajūrio miestelius. Tad nenuostabu, kodėl čia kasmet vyksta turistai iš viso pasaulio. Toliau pasidalinsime keliomis lankytinomis vietomis, kurias verta pamatyti Juodkalnijoje.

Kotoro įlanka

Kotoro įlanka – tai viena vaizdingiausių Juodkalnijos vietų, nusėta didingais viduramžių miestais, kalnais ir ryšiai mėlynu vandeniu. Populiariausi įlankos miesteliai – Kotoras, Herceg Novis, Tivatas ir Perastas. Juose rasite gražių bažnyčių, autentiškų senamiesčių ir nuostabių restoranų. Norintys gali pamatyti įlanką iš šalia kalnų esančios apžvalgos aikštelės. Tikime, kad pasakiškas vaizdas pakerės ne vieną.

Taros upės kanjonas

Kelionės į Juodkalniją lėktuvu leidžia pamatyti ir vieną didžiausių kanjonų Europoje – Taros upės kanjoną. Jį sudaro vešlūs slėniai, žydros tekančios upės ir dešimtys urvų. Čia turėsite galimybę pasivaikščioti garsiuoju tiltu ir išbandyti skrydį linu virš upės per kanjoną ar plaukti upe. Bet kuriuo atveju tikime, kad vaizdai bus gniaužiantys kvapą.

Sveti Stefanas

Tai nedidelis miestelis, įsikūręs mažoje saloje, kuri atoslūgiu metu virsta pusiasaliu. Šiandien čia yra įsikūręs viešbutis, todėl patekti į tą salą gali tik viešbučio svečiai. Vis dėlto, gražiausias vaizdas atsiveria būtent žiūrint į šią salelę iš žemyninės dalies. Šalia esančiame paplūdimyje galima pasitiesti rankšluostį ir išsimaudyti skaidriame, žydrame vandenyje.

Crno ežeras

Tai įspūdingas gamtos stebuklas, esantis Durmitoro nacionaliniame parke. Crno ežerą, esantį net 1416 metrų aukštyje sudaro 2 baseinai – Didysis ir mažasis ežerai. Juos jungia siauras sąsiauris, kuris vasarą išdžiūna. Bene didžiausiame lediniame ežere Crno ištisus metus veikia įvairios pramogos. Čia galima ne tik išsimaudyti, surengti iškylą ar pasivaikščioti, bet ir paplaukioti baidarėmis ar valtimis.

Sutomore

Tai kurortinis Adrijos jūros pakrantės miestelis, garsėjantis 5 kilometrų ilgio smėlio paplūdimiais, kuriuos supa didžiuliai pušynai. Paplūdimiuose yra gultai, skėčiai nuo saulės, kavinės, restoranai bei galimybė paplaukioti katamaranais, banglentėmis ar valtimis. Be to, šiame miestelyje taip pat pamatysite įvairių istorinių vietų, pavyzdžiui, Ratac vienuolyną, Šv. Demetrijaus bažnyčią ir Haj Nehaj tvirtovę.

Tai tik kelios iš populiariausių vietų, kurias verta aplankyti Juodkalnijoje. Be to, galite pasivaikščioti įspūdingu Budvos senamiesčiu ar Cetinės gatvėmis, vykti į ekstremalias ekskursijas Nevidio kanjone. Tad akivaizdu, pramogų Juodkalnijoje tikrai netrūksta ir kiekvienas čia atvykęs smagiai praleis laiką.