Kt. Lie 18th, 2024

Turkija – šalis, kurioje Rytai susilieja su Vakarais, siūlo žavingą šiuolaikinių pramogų ir senovinių tradicijų derinį, todėl ji yra ideali vieta šeimoms, ieškančioms atostogų, kuriose derėtų pramogos, pažinimas ir poilsis. Turkijoje gausu vaikams pritaikytų lankytinų vietų, pritaikytų įvairaus amžiaus vaikams – nuo triukšmingų Stambulo turgaviečių iki saulės nutviekstų Egėjo jūros pakrančių. Šiame vadove apžvelgiamos geriausios vietos, kurias galima aplankyti su vaikais, kad jūsų šeimos kelionė būtų kupina džiaugsmo ir nepamirštamų prisiminimų.

Daugybė pramogų parkų

Nė vienos šeimos atostogos neapsieina be apsilankymo pramogų parke, o Turkija nenuvilia. Stambulo Vialand (dabar žinomas kaip Isfanbulas), pramogų parkas ir prekybos kompleksas, siūlo įspūdingus atrakcionus, gyvas pramogas ir užsiėmimus, tinkamus visoms amžiaus grupėms. Šeimoms, besilankančioms Antalijoje, būtina aplankyti pramogų parką „Legendų šalis”, kuriame yra vandens parkas, amerikietiški kalneliai ir viešbutis, sukurtas taip, kad pasijustumėte tarsi pasakoje.

Pramogos po vandeniu: akvariumo nuotykiai

Turkijos akvariumuose galima žvilgtelėti į povandeninį pasaulį. Stambulo akvariumas yra vienas didžiausių pasaulyje, kuriame galima pamatyti pasaulio vandenynų gyvūnų rūšis. Interaktyvūs liečiamieji baseinai, atogrąžų miškų zona ir 5D kino teatras suteikia vaikams edukacinę, bet kartu ir jaudinančią patirtį. Antalijos akvariume yra vienas didžiausių pasaulyje tunelinių akvariumų, kuriame galima susipažinti su jūros gyvūnija.

Istorinės vietovės su akcentais

Turkijos turtinga istorija suteikia unikalią edukacinę galimybę vaikams. Netoli Selčuko esančiame senoviniame Efeso mieste šeimos gali pasivaikščioti po istoriją ir apžiūrėti griuvėsius, tarp kurių yra Kelso biblioteka ir Didysis teatras. Jei norite, kad vaikams istorija atrodytų gyva, pasamdykite gidą, kuris specializuojasi ekskursijose šeimoms ir siūlo interaktyvias patirtis bei pasakojimus, kurie sužavės mažųjų protus. Stambule, Hagia Sophia ir Topkapi rūmuose galima susipažinti su Bizantijos ir Osmanų imperijos laikų praeitimi: čia yra sodai, muziejai ir vaikams pritaikytos įdomios ekskursijos.

Paplūdimiai su šeimoms pritaikytais patogumais

Turkijos pakrantės platybės reiškia, kad čia gausu paplūdimių, puikiai tinkančių šeimoms. Turkijos Viduržemio ir Egėjo jūrų turkio spalvos vanduo puikiai tinka maudynėms, nardymui ir vandens sportui. Oludenizo paplūdimys, pasižymintis ramiu, krištolo skaidrumo vandeniu, ypač tinka šeimoms. Daugelyje paplūdimių yra patogumų, pavyzdžiui, gultai, pavėsis ir netoliese esančios kavinės ar restoranai, todėl kiekvienas galės patogiai ir ramiai praleisti dieną.

Kultūrinė pažintis ir pramogos

Jei norite susipažinti su turkų kultūra ir sudominti vaikus, apsilankykite tradiciniame lėlių spektaklyje arba dalyvaukite turkiškų skanėstų gaminimo dirbtuvėse. Kasmet vykstančiame Stambulo lėlių festivalyje rodomi tradiciniai Karagöz ir Hacivat šešėlių spektakliai, kurie džiugina ir vaikus, ir suaugusiuosius. Be to, šeimos gali dalyvauti keramikos dirbtuvėse Kapadokijoje arba kilimų audimo demonstracijose mažuose Anatolijos kaimeliuose, kur galima pasisemti praktinės patirties, kuri yra ir smagi, ir edukacinė.

Nuotykiai lauke

Turkijos kraštovaizdžio įvairovė suteikia daugybę galimybių šeimoms tinkamiems nuotykiams lauke. Kapadokija, garsėjanti pasakų kaminais ir skrydžiais oro balionu, siūlo šeimoms tyrinėti unikalius geologinius darinius pėsčiomis, dviračiais ar net žirgais. Saklikento tarpeklis Tauro kalnuose – dar viena puiki vieta šeimos nuotykiui, kur kvapą gniaužiančioje gamtoje galima pasivaikščioti pėsčiųjų takais ir plaukti plaustais.

Išvados

Kelionės į Turkiją – tai įspūdžių lobynas, kuriame susipina nuotykiai, pažinimas ir poilsis, kad sukurtų puikią šeimos atostogų vietą. Nesvarbu, ar stebitės senovės civilizacijų stebuklais, ar mėgaujatės įspūdžiais šiuolaikiniuose pramogų parkuose, ar tiesiog kaitinatės saulėje nepaliestame paplūdimyje, Turkija siūlo ką nors, kas pradžiugins kiekvieną šeimos narį. Turkija, pasižyminti turtingu kultūriniu audiniu, nuostabiais kraštovaizdžiais ir šiltu svetingumu, yra pasiruošusi suteikti jūsų šeimai nepamirštamą kelionę, kupiną pramogų ir susižavėjimo.