Kt. Rgs 28th, 2023

Ar virdulys, kavos aparatas ar lygintuvas. Buitinė technika, kuri veikia su vandeniu, anksčiau ar vėliau norės nukalkinti. Tam tikslui parduodami tam tikri cheminiai agentai. Kaip dažnai būna, išbandytos mamos ar močiutės namų gynimo priemonės daro tą patį. Kalkių nuosėdų atsikratymo paslaptis greitai atskleidžiama – tereikia rūgšties. Dauguma kalkių valiklių veikia su rūgštimis, kurių jau galite turėti savo virtuvės spintelėje ir kurias tikrai verta pabandyti nukalkinti.

Kodėl turėtumėte (ne)naudoti namų nukalkinimo priemones?

Žinoma, yra keletas privalumų ir trūkumų naudojant namų nukalkinimo priemones. Jei nenaudojate cheminių kalkių šalinimo priemonių, tai saugo aplinką. Dauguma namų gynimo priemonių yra lengviau biologiškai skaidomos, nes jose nėra jokių papildomų kvapiųjų medžiagų ar ploviklių. Namų gynimo priemonės yra pigesnės, palyginti su įprastu kalkių šalinimo priemone. Taupymas ypač pastebimas naudojant labai kietą vandenį, nes kalkių nuosėdas tenka šalinti daug dažniau. Tačiau vėliau už šias santaupas galite brangiai sumokėti. Daugelis įrangos, tokios kaip kavos aparatai, gamintojų rekomenduoja tam tikrą kalkių šalinimo priemonę, su kuria jie išbandė savo įrangą. Naudojant kitas priemones garantija dažnai negalioja. Nuosėdų šalinimas naudojant namų gynimo priemones visada yra jūsų pačių rizika.

Kokios namų nukalkinimo priemonės tinka kalkių šalinimui?

Priklausomai nuo norimo taikymo ir įrenginio, skirtingos namų gynimo priemonės yra tinkamos. Citrinos rūgštis, viena populiariausių kalkių šalinimo priemonių yra citrinos rūgštis. Palieka malonų kvapą, bet jokio erzinančio poskonio.  Acto rūgštis, , koncentruota acto esencija dar stipresnė. Tačiau efektyvumas turi ir trūkumą – kavos aparatų nukalkinti negalima actu, nes rūgštis gali atakuoti jautrias žarnas ir guminius tarpiklius. Kepimo milteliai, visapusiškas talentas iš virtuvės taip pat pašalina kalkes.  Dantų protezų valiklis arba aspirinas. Rūgšties taip pat yra protezų valikliuose arba aspirine. Jei ištirpinsite tabletę vandenyje, mišinys puikiai tinka nukalkinimui. Tačiau kai kuriuose protezų valikliuose yra kvapiųjų medžiagų, pvz., mėtų, kurias gali būti sunku pašalinti iš prietaiso. Kolos. Populiariame gėrime yra fosforo rūgšties. Kola pirmiausia tinka šaltam kalkių šalinimui.  Kepimo soda. Soda negali būti laikoma klasikine kalkių šalinimo priemone. Taip yra todėl, kad tai nėra rūgštis, su ja negalima pašalinti esamų kalkių nuosėdų. Bet jei į vandenį įpilsite kepimo sodos, ji turi minkštinimo efektą ir gali užkirsti kelią kalkių nuosėdoms.  Amidosulfono rūgštis. Ši „namų gynimo priemonė“ skamba labai chemiškai. Iš esmės tai nėra namų gynimo priemonė, nes tai yra daugelio cheminių nuosėdų šalinimo priemonių veiklioji medžiaga.