Pn. Bir 21st, 2024

Apsauginiai darbo drabužiai yra reikalingi daugelio pramonės šakų darbuotojams. Tačiau kiekvienam iš jų gali prireikti vis kitokio tipo drabužių ir aksesuarų. Šiame straipsnyje savo dėmesį sutelksime į pirštis, skirtas darbui.

Vienas populiariausių darbui skirtų aksesuarų yra darbinės pirštinės. Dažnai pirštinės sulaukia kiek mažiau darbuotojų dėmesio. Tačiau toks mąstymas ne visai yra teisingas, kadangi šis iš pažiūros paprastas elementas skiriasi savo savybėmis priklausomai nuo tipo, o pirštinių tipų yra daugybė: suvirintojo, statybininko, elektriko pirštinės, taip pat guminės, medžiaginės, lateksinės pirštinės ir kt. Taigi, kaip išsirinkti darbines pirštines? Čia sužinosite svarbiausią informaciją apie tai.

Populiariausi darbo pirštinių tipai

Apsauginės pirštinės naudingos atliekant įvairiausius darbus: jos naudojamos ne tik namų sąlygomis, bet ir sunkiojoje pramonėje bei dirbant su elektros instaliacijomis.

Kiekvienas pirštinių tipas skiriasi medžiaga, iš kurios jos pagamintos, ir pasižymi skirtingomis savybėmis, priklausomai nuo jų paskirties.

Įprastos darbinės pirštinės

Parduotuvių lentynose dažniausiai išvystame paprastas darbines pirštines. Tai yra tas pirštinių tipas, kuris naudojasi plačiausiame žmonių tarpe. Daugelis iš mūsų namuose turime po kelias poras tokių pirštinių – jos praverčia dirbant garaže, rūsyje, darže ar sode. Tačiau tarp atskirų modelių yra daug juos skiriančių savybių.

Darbines pirštines galima suskirstyti į keletą tipų. Populiariausios, žinoma, yra klasikinės pirštuotos pirštinės. Tai universaliausias modelis: jis apsaugo nuo purvo ir neleidžia rankų pirštams sušalti dirbant lauko sąlygomis. Jos yra naudojamos ir tam tikrose pramonės šakose, kuriose nėra darbuotojo sveikatai keliančių grėsmę veiksnių. 

Jos taip pat gali būti nupjautais pirštų galais. Tada jūsų rankos pirštų galiukai lieka atviri. Dėl šios priežasties šis pirštinių modelis gali būti naudojamas darbui, kuriame reikia tikslumo. 

Guminės pirštinės

Guminės pirštinės paprastai yra gaminamos iš itin patvarios gumos, todėl yra tinkamos ne tik namų ruošos darbas, kuriose reikia naudoti įvairias neagresyvias chemines medžiagas, bet ir darbams, kuriose yra vandens ar kitų skysčių. 

Vienkartinės pirštinės

Nors jos buvo naudojamos dar iki karantino laikotarpio, per jį jos itin išpopuliarėjo. Jų paklausa po karantino išliko ganėtinai didelė. Ir nieko keisto, jas patogu naudoti, o panaudojus galima tiesiog išmesti ir kitą kartą imti naują porą vienkartinių pirštinių. Su jomis itin patogu dirbti kruopštumo ir tikslumo reikalaujančius darbus. Spauskite čia, kad pamatytumėte, iš kiek skirtingų vienkartinių pirštinių galite rinktis.

Pirštinių skirstymas pagal rizikos kategoriją

Rizikos kategorijos nustato pavojaus lygį, kuris gali kilti atliekant tam tikrą darbą, todėl rizika yra skirstoma į tris grupes. Tinkamos kategorijos apsauginių pirštinių pasirinkimas priklauso nuo atliekamo darbo tipo ir rizikos lygio.

Mažos rizikos kategorija

Pirmoje kategorijoje yra pirštinės, apsaugančios jūsų rankas nuo palyginti nedidelės, iki 50 laipsnių, temperatūros, nedidelių epidermio pažeidimų ir kai kurių silpnesnių cheminių medžiagų. Tai populiariausias pirštinių tipas, dažnai naudojamas buityje ir darbo vietose.

Vidutinės rizikos kategorija

Antroji grupė naudojama vidutinės rizikos darbams. Pirštinės yra patvaresnės, atsparios trinčiai ir užtikrina saugumą nuo itin aukštos ar žemos temperatūros, korozinių cheminių medžiagų bei yra atsparios mechaniniams pažeidimams. 

Didelės rizikos kategorija

Trečiajai grupei priklauso darbo pirštinės skirtos specialioms užduotims. Jos apsaugo mus didžiausios rizikos metu, t. y., dirbant su korozinėmis medžiagomis ir aukšta įtampa.