An. Bal 16th, 2024

Pažintinės kelionės į Sakartvelą yra puiki galimybė atrasti šio regiono vyno gamybos paslaptis, mėgautis nuostabiais vynais ir išvysti įspūdingus vynuogynų vaizdus. Ši Kaukazo šalis yra žinoma dėl savo unikalių vyno veislių ir senos vyno gamybos tradicijos. Pažintinės kelionės šiame Kaukazo regione visada kupinos įspūdžių. Pasak vietinių, visi keliai Sakartvele yra vyno keliai.

Kachetijos regionas

Kachetija yra ypatingas Sakartvelo regionas. Šiame regione auga net 80 vynuogių veislių.  Tai – didžiausias vyno regionas, kuris turi neapsakomo senumo vynininkystės šaknis. Pažintinės kelionės rytų Sakartvele visada kupinos naujų atradimų ir nuotykių. Keliautojui Kachetija – puiki kartveliška virtuvė, vynas ir daugybė istorinių bei gamtos paminklų.

Ąsočių menas

Kachetijos regionas garsėja aukščiausios kokybės vyno gamyba, naudojant tradicinį metodą, molinius indus, kuriuose vynas fermentuojamas ir brandinamas. Pažintinės kelionės Sakartvele metu, turistai yra supažindinami su ąsočių gamybos istorija bei vyno gamybos ąsočiuose procesu.

Cinandalio vyno rūsys

Viena iš garsiausių vietų Sakartvele – Cinandalio vyno rūsys. Tai ne tik vyno, bet ir kaimo pavadinimas. Pažintinės kelionės Sakartvele metu, turistai supažindinami su įspūdinga didžiuliuose rūsiuose esančia vynoteka bei pirmuoju Sakartvelo stikliniu vyno vamzdynu. Be to, lankytojai gali dalyvauti vyno degustacijose, kuriose galima išbandyti įvairias Cinandalio rūsio vyno rūšis ir atrasti jų skirtingus skonius ir aromatus. Cinandalio vyno rūsys yra puiki vieta pažinti Sakartvelo vyno paveldą ir išbandyti autentiškus ir kokybiškus vynus.

Kachetijos vynuogynai

Vietinio vyno gamyba Sakartvele atlieka svarbų vaidmenį šalies ekonomikoje ir turizme. Pažintinės kelionės Sakartvele metu, keliautojai kviečiami susipažinti su seniausia pasaulio vyno istorija. Kachetijos vynuogynai gali pasigirti įvairiomis vynuogių veislėmis. „Rkatsiteli“ ir „Saperavi“ – populiarios visame pasaulyje.

Imeretijos vynuogynas

Imeretija yra dar vienas reikšmingas vynuogynas Sakartvele, kuris taip pat pasižymi sena vyno gamybos tradicija. Šiame regione auginamos veislės, tokios kaip „Tsolikouri“ ir „Tsitska“. Jų paskanauti galite pažintinės kelionės Sakartvele metu. Be to, Imeretijos vynuogynas žinomas dėl griežtų kokybės standartų ir unikalių vynų gamybos technologijų. Vietos gyventojai mielai papasakoja vyno gamybos iššūkius.

Racha-Lechkhumi vynuogynas

Racha-Lechkhumi yra mažiau žinomas, bet ne mažiau vertinamas vynuogynas Sakartvele. Šis regionas pasižymi geromis klimato sąlygomis, kurios idealiai tinka vyno gamybai. Racha-Lechkhumi vynuogynas garsėja savo veislėmis, tokiomis kaip „Aleksandrouli“ ir „Otskhanuri Sapere“, kurios pasižymi stipriu aromatingu skoniu.

Sakartvelo vynuogynai yra ne tik vyno gamybos vietos, bet ir turistų traukos centrai. Pažintinės kelionės Sakartvele metu, lankytojaai supažindinami su regiono vyno gamybos kultūra, tradicijomis. Vyksta vyno degustacijos. Pažintinės kelionės po Sakartvelą (Gruziją)  siūlo mėgautis išskirtiniais vyno skoniais ir grožėtis nuostabiais vynuogynų vaizdais.