Kt. Lie 18th, 2024

Nuotekų siurblinės paprastai nebūna vienodos ir su tokiomis pačiomis komplektuojančiomis dalimis. Visuomet siurblinės skiriasi savo galingumu, kas reiškia, kad jos gali būti tiek mažesnės, tiek didesnės. Taip pat kiekvienos nuotekų siurblinės skiriasi ir siurblys. Kiekvienu atveju jis turėtų būti skirtingas, ar tai mažesnis ir silpnesnis, kur atliks nedidelį darbą, ar tai reikalingas didelis, galingas siurblys, kuris turės išpompuoti itin daug nuotekų ir turės dirbti nuolat. Taip pat svarbu paminėti iš ko gaminamos nuotekų siurblinės. Dažniausiu atveju jos gaminamos iš polietileno, nes tuomet patogu ir transportuoti ir eksploatuoti. Bet tuo pačiu tokios talpyklos yra ilgaamžės, patvarios ir po naudojimo termino galima jas lengvai perdirbti taip apsaugant aplinką.

Ar nuotekų siurblinės pritaikomos tik namuose?

Nuotekų siurblinės paprastai naudojamos ten, kur reikalingas pagreitintas nuotekų judėjimas. Taigi taip, dauguma atvejų jos statomos gyvenamuosiuose namuose, tačiau svarbu paminėti ir tai, kad jų pritaikymas gali būti ir kitoks. Na pavyzdžiui valdyti užtvankas. Nuotekų siurblinės šiuo atveju įrengiamos tam, kad galėtų reguliuoti vandens lygį na ir užtikrintų saugų ir teisingą nuotėkį. Dar viena sritis kur būtų galima panaudoti nuotekų siurblinės įrengimą tikriausiai būtų ir žemės ūkis. Šis įrenginys galėtų padėti išleisti nebereikalingą ir perteklinį vandenį iš laukų, pievų ar kitų panašių vietų.

Nuotekų siurblinės ir naftos gaudyklės forma

Naftos gaudyklės ir nuotekų siurblinės būna įvairiausių formų, nuotekų siurblinė paprastai būna apvali ir pailga, na o naftos gaudyklės forma labiau panaši į didelę apvalią talpyklą. Naftos gaudyklės paprastai būna horizontalios ir turi vieną ar kelias aptarnavimo šachtas, kurios leidžia žmogui saugiai įlipti ir atlikti aptarnavimo procedūrą. Pagrindinės naftos gaudyklės formos būna keturių rūšių. Būna plūduriuojančios, tai tokios lyg plokštės ar tam tikri tinklai, kurie dedasi tiesiai ant vandens ir šios naftos gaudyklės geba surinkti naftos daleles nuo vandens paviršiaus. Kitas tipas yra juostinės gaudyklės. Tokio tipo gaudyklės naudoja specialias juosteles ir ar audinio medžiagas, kurios sugeria naftos produktus taip pat iš vandens pavuršiaus. Trečiasis variantas – kasetinės. Tai naftos gaudyklės turinčios tam tikrus filtrus ar kasetes, kurie sugeba pagauti naftos daleles, kai užterštas vanduo praeina pro tą filtrai. Tinklelyje lieka užstrigusios naftos dalelės, na o prabėga jau išvalytas vanduo. Ir galiausiai cheminės gaudyklės. Šių gaudyklių pagalba, nafta yra absorbuojama iš vandens cheminių medžiagų pagalba.