Tr. Geg 22nd, 2024

Jeigu turite sodą, tikėtina, kad jame auga ir nuostabūs vaismedžiai, kurie ne tik džiugina regą, tačiau taip pat ir skonio receptorius. Žinoma, kad medžiai vestų skanius vaisius-  jais reikia rūpintis, Vienas svarbiausių darbų, kuris atliekamas pavasarį yra genėjimas.

Daugeliui iki šiol nėra aišku – kaip jis atliekamas. Ar galima genėti bet kaip, ar yra tam tikra metodika, kurios reikia laikytis. Bandysime aptarti svarbiausius aspektus, kurie leis Jums paprasčiau pasirūpinti augalais.

Tinkama genėjimo įranga

Grandininiai pjūklai – STIHL yra geriausias pasirinkimas tiems, kurie nori, kad darbai būtų atliekami ne tik greitai, tačiau ir maksimaliai komfortabiliai. Kai kurie vis dar bando genėti šakas pjaudami juos su rankiniu pjūklu. Tai ne tik trunka kur kas ilgiau, yra ne taip patogu, tačiau taip pat ir ne taip saugu. Ne veltui atsiranda vis daugiau naujų galimybių, kurios pasirenkamos kaip alternatyva. Tai rodo, kad poreikis yra, galiausiai, tai rodo, kad žmonės nori gyventi paprasčiau ir darbus atlikti greičiau. Ar verta tai išbandyti ir Jums?

Medžio formavimas

Yra tam tikros taisyklės, kurios apibrėžia medžio genėjimo ypatumus. Visgi, svarbu ne tik remtis jomis, tačiau taip pat ir nepamiršti, kad genėjimas lemia – kaip medi augs. Kai kurie nori jį koreguoti priklausomai nuo to – kur krenta šešėlis, ar toli yra kaimynai ir panašiai. Dėl to reikia iškart planuoti medžio augimo tikimybę ir pagal tai kirsti tam tikras šakas.

Naujų šakų augimas

Galiausiai tose vietose, kur šakos bus kirstos – augs naujos. Jos pačioje pradžioje bus silpnos, o galiausiai medės ir taip medis vėl galiausiai virs masyviu. Taigi, reikia suprasti, kad medžio genėjimas yra nuolatinis darbas, kuris turi būti atliekamas reguliariai.

STIHL sodo technika dažniausiai įvardijama kaip geriausias pagalbininkas tokiu atveju, kai norisi, kad ne tik medžiai, tačiau ir kiti augalai būtų ne tik gražūs, tačiau ir džiugintų vaisiais. Su tinkama įranga pasirūpinti augalais nebus sunku, tik reikia noro.