An. Spa 8th, 2024

Dažniausiai kokios muzikos klausytis renkamės, atsižvelgdami į esamą nuotaiką. Tačiau, kaip rodo praktika, jaunimas mieliau renkasi trankią, triukšmingą ir ritmingą muziką, o pagyvenusiems žmonėms labiau prie širdies ramesnė tradicinė arba klasikinė muzika.

Kokius pastebėjimus apie muzikos poveikį žmogaus esybei yra išsakė psichologai?

Psichologai yra pastebėję, jog ritminga, triukšminga muzika labiausiai veikia žmogaus vestibiuliarinį aparatą, palaiko judesių darną, o rimtoji muzika veikia tas smegenų sritis, kurios skatina emocinį mąstymą, išjudina dvasinę sąmonę.

Tada verbalinės mintys virsta atskira, su žodžiais nesusieta garsinių spalvinių emocijų išraiška. Todėl dalis klasikinės muzikos klausytojų, kad geriau į ją įsijaustų, jai skambant užsimerkia. Tada ir prasideda dieviškasis bendravimas su muzikoje užslėptomis dvasinėmis paslaptimis. Apie būsimus klasikinės muzikos koncertus informacija teikiama interneto svetainėje: https://pickvibe.lt/lt/p/renginiai/klasikines-muzikos-koncertai.

Kaip muzika veikia jaunimą?

Jaunimui yra būdinga ryški nuotaikų kaita. Koncertuose jaunimą patraukia energinga, emocijas stimuliuojanti, į šėlsmą vedanti muzika, kuri padeda išsikrauti. Tačiau gali nutikti ir atvirkštinis variantas, kai jauną žmogų užgula slogi nuotaika, atsirandanti dėl nelaimingai susiklosčiusios meilės ar užklupus kitokiems gyvenimo nesklandumams.

Tada norima klausytis liūdnos, ilgesingos, pernelyg melancholiškos, netgi depresinę nuotaiką gilinančios muzikos. Tikima, jog tokia muzika jiems atneš nusiraminimą. Kitaip tariant, jaunimas mėgsta tapatinti savo emocijas su atitinkamu muzikiniu fonu. Psichologų nuomone, jei tokie muzikos pasirinkimo principai galioja ir solidaus amžiaus sulaukusiems, tai galėtų reikšti, jog jie emociškai taip ir nesubrendo, pasiliko savo jaunystėje.

Kokią muziką renkasi brandaus amžiaus sulaukę žmonės?

Vien tas faktas, jog klasikinės muzikos koncertų auditorijos didžiąją dalį sudaro vyresnio amžiaus žmonės, turintys aukštesnį išsilavinimą ir solidžią gyvenimišką patirtį. Pasak jų, jie tokią muziką renkasi todėl, kad norisi patirti vidinę jausmų darną ir mėgautis ramia, netgi šiek tiek užliūliuojančia garsų tėkme.

Tuo tarpu jauniems žmonėms dar nėra susiformavęs ramybės ir stabilumo poreikis, todėl jie jos paprasčiausiai nepasigenda. Tiesa, klasikinės muzikos klausosi tas jaunimas, kuris studijuoja su muzika ar kitais menais susietas disciplinas, turi tam išugdytą profesinį-meninį interesą.