Kiekvienas iš mūsų yra labai skirtingas, nes esame individualios asmenybės, tačiau tuo pačiu metu esame ir labai panašūs. Vieniems yra svarbiausia vienas gyvenime, kitiems visai kiti dalykai, tačiau norint užtikrinti tai, kad bent jau į darbą eitume su šypsena, reikėtų tinkamai planuotis savo ateitį. Kaip teigia Mantvydas Matthew Naurusevičius, tai karjeros pasirinkimas yra svarbus gyvenimo kelio etapas, kuriame svarbu išsiaiškinti savo norus, įgūdžius bei siekius. Šis procesas yra tarsi kelionė pilna nuotykių bei išgyvenimų, kurioje atsiskleidžia ne tik jūsų potencialas, bet ir asmeninis augimas. Štai keli svarbūs žingsniai, kuriais galite remtis kurdami savo karjeros kelią.
Pirmiausia, reikia įvertinti save, kaip asmenybę, tai yra suprasti, ko norite gyvenime, kokie yra Jūsų tikslai, ko sieksite iš savo darbo. Apgalvokite savo stiprybes, kartu ir silpnąsias vietas, ką galite pasiūlyti iš įgūdžių pusės, kas jus domina, o svarbiausia, ką turėtumėte veikti, jog tai Jums teiktų malonumą. Ne veltui yra atsiradęs posakis, „į darbą kaip į šventę“. Kita vertus, niekada nereikia apleisti savo principų bei vertybių, nes be to galima labai lengvai tapti paprasčiausia sraigto dalimi milžiniškoje sistemoje. Trumpai tariant, dažnai karjera, atitinkanti jūsų vertybes, suteikia didesnį darbo pasitenkinimą. Dėl šio teiginio man greičiausiai pritaria ir Mantvydas Matthew Naurusevičius, nes kam tada iš viso reikia dirbti. Juk žmonės nemėgstantys savo veiklos dažniausiai ne tik nepadeda įmonei, bet ir sau.
Tęsiant apie darbovietę, tai įsivertinkite, kaip Jūs, kaip asmenybė tinkate skirtingoms darbo aplinkoms. Tiksliau, atsakykite į šiuos klausimus: „Ar jūs linkęs dirbti komandoje ar vis dėl to yra geriau vienam?“ bei „Ar geriau dirbti lanksčioje ar sisteminėje aplinkoje?“. Atsakius į juos pasidaro lengviau patiems suprasti, kuris darbas Jums labiau prie širdies. Tada jau galima planuoti tolimesnius žingsnius, kurie turėtų apimti šiuos dalykus: analizuokite skirtingas galimos karjeros sferas, kurios atitiktų Jūsų įgūdžius ir interesus. Pažiūrėkite į įvairias pramonės šakas, darbo specifiką bei galimas galimybes augti arbą paprasčiau, galimybes „pasidaryti“ karjerą. Juk beveik niekada nepavyks iš karto tapti vadovu, nebent esate kažkoks vunderkindas arba turite sukaupę didelį bagažą žinių, tačiau taip būna tik retais atvejais.
Tarkime, kad viską, ką aptarėme anksčiau Jūs jau išsiaiškinote, tai kokie turėtų būti tolimesni žingsniai? Mes patartume susisiekti su specialistais, dirbančiais būtent Jus dominančiose srityse. Tai atlikę gausite daugybę naudingos informacijos apie skirtingas karjeros galimybes bei kelius. Kartu reikia nepraleisti progos įgauti šiek tiek praktikos, savanoriauti, ypač ten, kur galvojate, jog gausite tinkamų žinių Jūsų svajonių darbui. Reikia nepamiršti ir kito labai svarbaus dalyko, kad nemaža dalis darbų reikalauja specifinio išsilavinimo, atitinkamų studijų bei sertifikatų, todėl reikia įsivertinti ar nereikia dar kažkokio papildomo žinių bagažo, kurį galite gauti tik specialiose švietimo įstaigose ar kursuose. Tuo pačiu nuolatos tobulinkite reikalingus įgūdžius, atsirinkite sritis, kuriose galite tobulėti ar įgyti naujų įgūdžių, tam kad išliktumėte konkurencingi.
Akivaizdu, kad planuojant savo karjerą, svarbiausia yra nuolatinis tobulėjimas, nebijojimas naujovių ir gebėjimas prisitaikyti prie nuolatos kintančių sąlygų. Idealaus karjeros kelio radimas nėra vien tik atsakymas iš vos kelių žodžių, bet ilgas ir nuolatos tobulintinas procesas, kuris tobulėja tik kartu su jumis. Atsižvelkite į savo norus, iššūkius, įgūdžius ir, svarbiausia, nebijokite atrasti ir tyrinėti naujų dalykų, nes tai padės susikurti prasmingą ir sėkmingą karjerą.
Mantvydas Matthew Naurusevičius yra sėkmingos personalo atrankų įmonės vadovas, o daugiau jo įžvalgų galite rasti čia