Št. Bal 19th, 2025

Jeigu šuo vis dažniau kasosi, neramiai laižo letenas ar ima šlapintis neįprastai dažnai – greičiausiai pirmoji mintis sukasi apie alergiją. Kartais apie nevalytą grindų paviršių ar net netinkamą gultą. Tik ne apie sausą maistą. O dažnai problema slypi būtent ten – dubenyje.

Kiekvieną savaitę į veterinarų kabinetus atkeliauja šunų šeimininkai, kurie bando išspręsti pasikartojančias odos problemas ar šlapimo takų dirginimą. O kai paklausiama, kuo šuo maitinamas – viskas paaiškėja per kelias minutes. Neretai ėdalas per sunkus skrandžiui, užkimštas neskaitomais priedais, kurie dirgina iš vidaus, nors iš išorės tai tiesiog „skanus sausas maistas su vištiena“.

Kada šunų maistas tampa problema?

Bėdos dažnai prasideda tada, kai maistas pasirenkamas pagal kainą ar kvapą, o ne pagal šuns savijautą. Kūnas viską pasako, tik ne žodžiais – pasikeitus elgesiui, kailiui ar virškinimui, metas suklusti.

Yra tam tikri požymiai, kurie gali signalizuoti, kad sausas maistas šuniui netinka:

  • nuolatinis niežulys, net kai nėra blusų
  • raudonos dėmės ar išplikę plotai
  • padažnėję šlapinimosi epizodai
  • išsipūtęs ar jautrus pilvas
  • liūdnos, užtinusios akys

Tokiais atvejais geriausia rinktis aiškios sudėties maistą be glitimo, kviečių ar sintetinių priedų. Vienas geriausių pavyzdžių – Josera Sensiplus, tinkantis jautresniems šunims, nes padeda išvengti virškinimo bėdų, sumažina alergijos tikimybę ir leidžia šuniui gyventi be diskomforto.

Istorijos, kurios kalba garsiau už reklamas

Viena skaitytoja pasakojo apie savo taksę, kuriai nuolat atsirasdavo paraudimai aplink letenas. Viską kaltino pasivaikščiojimus miške, pirkdavo tepalus, keisdavo šampūnus. Tik galiausiai perėjo prie Josera Sensiplus. Ir po kelių savaičių dingo tiek dėmės, tiek kasymasis.

Panaši istorija nutiko katinui, kuris slapčia ėsdavo šuns maistą. Po kurio laiko – plaukų slinkimas, dažnas lakstymas į dėžutę. Sprendimas atėjo su Josera Catelux 10kg – tai ne šiaip „kates mylinčiųjų“ prekė, o realus sprendimas tiems, kurių katės turi jautresnę inkstų ar odos sistemą.

Ko vengti, kai renkiesi ėdalą?

Maistas šunims turėtų būti kuo arčiau to, ką pats leistum sau. Jei sąraše – neaiškūs „mėsos subproduktai“, kvapikliai, dažikliai ar dirbtiniai skoniai – geriau padėti atgal.

Štai į ką verta atkreipti dėmesį perkant:

  • aiški sudėtis: pavadinimai turi būti suprantami
  • be kviečių ir glitimo – dažni alergenai
  • kokybiški baltymai, o ne pigių likučių mišinys
  • papildomos žolelės ar mineralai – tik jei jie tikri, o ne marketingas
  • atsiliepimai – žmonių, o ne reklaminiai lozungai

Tavo šuo nusipelno būti energingas, neapsunkintas ir gyvas iš vidaus. Ir jeigu sprendimas gali prasidėti nuo Josera Sensiplus – kodėl atidėti? Išgirdęs jo organizmą anksčiau, išvengsi ne tik bėrimų, bet ir bereikalingų vizitų pas veterinarą.

Nes šunų maistas – tai ne skonis. Tai sveikata.